ASLAN VE CEYLAN HİKAYESİ

aslan-ve-ceylan Rekabet Hayat   Her sabah Afrika’da bir ceylan uyanır. Kafasında tek bir düşünce; en hızlı koşan aslandan daha hızlı koşabilmek, yoksa aslan tarafından yenilecektir.


Her sabah Afrika’da bir aslan uyanır. Kafasında tek bir düşünce; en yavaş koşan ceylandan daha hızlı koşabilmek, yoksa açlıktan ölecektir.


Aslan da olsanız, ceylan da olsanız,  güneş doğduğunda bilmeniz gereken dünden daha hızlı koşuyor olmanız gerektiğidir. Aksi takdirde ertesi gün olmayacaktır.


Aslansanız ve en yavaş koşan ceylanı dün yakalamışsanız ve bugün bir ceylan daha yakalamak istiyorsunuz, en yavaş ceylan bugün sizden daha hızlıdır. O halde düne göre bugün hızınızı artırmanız gerekmektedir.


Ceylansanız ve henüz aslan sizi yakalamamışsa bugün dünden daha hızlı olmalısınız. Çünkü aslanın hedefinde siz olabilirsiniz.

 

Hayatakarken, av da olsanız avcı da olsanız hayatta kalmanızı, yaşama devam edebilmenizi belirleyen ne kadar rekabetçi olduğunuzdur. Yaşamı daha güzel kılacak ve rekabeti ortadan kaldıracak olan toplumun av ve avcı olarak ayrılmamasıdır.

 

 upm-save-as-doc-1.2.0-small Rekabet Hayat    

DENİZ FENERİ HİKAYESİ
ÜZGÜN PALYAÇO HİKAYESİ

Benzer Yazılar

KURBAĞA YARIŞI HİKAYESİ Bir gün kurbağalar arasında yarışma yapılacakmış. Yarışın amacı, çok yüksek bir kulenin tepesine çıkmakmış. Bir sürü kurbağa yarışı seyretmek için top...
MOTİVASYON HİKAYESİ Ünlü bir iş adamı, bir gün çelik işleyen fabrikalarından birini denetliyordu, fabrikasından yeterince verim alamadığını düşünüyordu, bunun nedenini us...
İNSAN OLMAK Ana karıncayla baba karınca, yavru karıncaları çevrelerine toplamışlar, onlara karıncalık dersi veriyorlardı. Baba karınca, dersinin sonunu şöyle biti...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.