İNCİ HİKAYESİ

inci Güzellik Acı   İstiridyenin bir diğer istiridyeye dert yanıyordu:

– Arkadaş, içimde çok büyük bir sıkıntı var. Yoğun bir sancı çekiyorum. Hiç keyfim yok devamlı eza ve cefa içindeyim. İçimdeki kocaman ve ağır bir şey var.

Diğer istiridye arkadaşına kendinden memnun cevap verdi:

–  Arkadaş benim öyle bir derdim yok. İçim rahat, boş, hiçbir sancı hissetmiyorum. Rahatça hareket ediyorum. Sıhhat içindeyim.

İstiridyelerin konuşmalarına kulak misafiri olan, oradan geçen bir yengeç, hiçbir sıkıntım yok diyen istiridyeye dedi ki:

– Senin hiçbir sıkıntın yok, rahatım diyorsun. Ancak biliyor musun arkadaşına sıkıntı veren, ona sancı çektiren o kocaman şey, çok değerli ve sınırsız bir güzelliğe sahip bir inci.

Hayatın akışında bazen çekilen acılar, sıkıntılar güzelliklerin doğması için gereklidir. Her anne için ona acılar ve sıkıntılar veren bebeği çok değerli, büyük ve güzel bir inci değil midir?

 

 upm-save-as-doc-1.2.0-small Güzellik Acı    

MUTLU KEDİ HİKAYESİ
ÇİVİLİ TAHTA HİKAYESİ

Benzer Yazılar

BURNUNDAN KIL ALMAMAK Zengin yaşlı bir adam bir sabah müthiş bir baş ağrısıyla uyanır, İlaç alır, geçmez. Bir iki gün bekler, ağrı devam eder. Doktor çağrılır. Doktor muaye...
KOZADAKİ KELEBEK HİKAYESİ Bir gün, adam ormanda gezerken bir kelebeğin kozasından çıkmaya çalıştığını gördü. Kozasındaki küçük delikten çıkmaya çabalayan kelebeği saatlerce izl...
GÖL OLMAK HİKAYESİ Hintli Bir usta, çırağının mutsuz bir şekilde devamlı her şeyden şikayet  etmesinden usanmıştır. çırağına bir ders vermek ister ve çırağını tuz almaya...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.