KOZADAKİ KELEBEK HİKAYESİ

 

kozadaki-kelebek Yardımseverlik Emek Kısa hikayeler Bir gün, adam ormanda gezerken bir kelebeğin kozasından çıkmaya çalıştığını gördü. Kozasındaki küçük delikten çıkmaya çabalayan kelebeği saatlerce izledi.  

Sonra adam, kelebeğin kozadan çıkmak için çabalamaktan vazgeçtiğini, gücünün kalmadığını düşündü. Kelebeğe yardım edeyim de kolayca çıksın diye düşündü ve kozadaki deliği daha rahat çıksın diye büyüttü.

Bu sayede kelebek kozasından kolayca çıkabildi. Fakat çıkmaya daha hazır değildi, bedeni hala kuru ve kanatları buruş buruştu. Adam, kelebeğin gücünü toplayıp, kanatlarını açıp, uçacağını düşünüyordu. Ama Kelebek kozasından zamanından önce çıkmıştı. Ne kadar çabalasa da uçamadı ve buruşmuş kanatlarıyla yerde sürünmeye devam etti.

Adam iyi niyetli bir şekilde kelebeğe yardım etmeyi istemişti ama bilmediği nokta; kelebeğin kozadan çıkmak için çabalaması, bedenindeki sıvının kanatlarına gitmesini ve bu sayede doğru zamanda kozasından çıktığında uçabilmesini sağlayacaktı.

 

Hayat akarken sarf edilen çabalar, uğraşlar bizi hayatımızdaki bir sonraki adıma hazırlar,  gerekli güce ulaşmayı sağlar. Kendi kanatlarınızla uçmak isterseniz emek vermeniz, zorluklarla mücadele etmeniz gerekir. Çocuğunuzun her istediğini, iyi niyetle yerine getirir ve hayatın zorlukları ile karşılaşmasına izin vermezseniz, aslında zamanı geldiğinde kendi kanatları ile uçmasını engellemiş olursunuz.

13 thoughts on “KOZADAKİ KELEBEK HİKAYESİ

 • 25/08/2021 tarihinde, saat 14:29
  Permalink

  güzel hikaye

  Web siteniz çok şık ve çok başarılı olmuş. Bundan sonraki çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

  Yanıtla
 • 18/10/2019 tarihinde, saat 17:14
  Permalink

  Bu hikayenin orijinali bu mu değiştirilmiş mi

  Yanıtla
  • 09/02/2020 tarihinde, saat 16:29
   Permalink

   Bunu bize hoca sınıfta okuttu 💙💙gerçekten çok guzel bir hikaye

   Yanıtla
 • 29/07/2019 tarihinde, saat 11:12
  Permalink

  Coğu zaman cok korumaci oluyoruz. Cocugumuza kardeşimize…
  Halbukisi hayata hazirligi, pismeyi tek basina yapmalı. Birkez daha hatirlatma icin tesekkurler. Şukurler olsun

  Yanıtla
 • 09/05/2018 tarihinde, saat 18:42
  Permalink

  Çoooooooooooooook güzel olmuş dersimden iyi not aldım kim yazdıysa allah razı olsun çooooooooooooooooookkkkkkkkkk mükemmel

  Yanıtla
 • 08/12/2014 tarihinde, saat 16:18
  Permalink

  ben 5/d de okuyom.çok gazel hikayeymiş.beyendim.

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir